Psyche

Totalna Biologia zmienia postrzeganie choroby

Choroba to najlepsze co nas mogło spotkać?

Według koncepcji Totalnej Biologii choroba jest idealnym rozwiązaniem mózgu, aby utrzymać nas przy życiu. Jest ona efektem silnych przeżyć i urazów, które zostały wyparte z naszej świadomości. Kiedy mózg już nie może poradzić sobie z emocjami, „spycha” je na poziom fizyczny, by móc odzyskać utracony spokój i równowagę. Emocje osiadają wtedy w ciele, powodując konkretne choroby.

Więcej: Totalna Biologia zmienia postrzeganie choroby

 

Dlaczego mam kaszel?

Jest tak wiele podłoży kaszlu, jak i jego rodzajów: może być suchy bądź mokry, ostry lub przewlekły, gardłowy, krtaniowy, oskrzelowy, alergiczny, chroniczny, astmatyczny, gruźliczy…Dlatego, by móc pożegnać się z kaszlem na dobre, trzeba najpierw poznać diagnozę choroby! Inny mechanizm psycho-emocjonalny będzie warunkował ciągłe odchrząkiwanie podyktowane chrypką, a inny odksztuszanie w przypadku zakażeń pasożytniczych np. glistnicą.

Więcej: Dlaczego mam kaszel?

   

Recall Healing

Recall Healing

Czym jest choroba? Niczym innym, jak tylko efektem emocjonalnego urazu, który został wyparty z naszej świadomości. Pomimo tego, że został zapomniany, z ukrycia wpływa na Twoje życie i zdrowie.

Praca metodą Recall Healing jest więc poszukiwaniem zdarzenia, które wywołało emocjonalny konflikt i program choroby. Czasem możemy go zidentyfikować w niedalekiej przeszłości Klienta, czasem sięgamy pamięcią aż do jego przodków.

Więcej: Recall Healing

   

Prana poleca

PORTRAITS IN FAITH:

Anna Halprin

THE MIND UNLEASHED:

Wpływ negatywnych emocji na nasze ciało i zdrowie